Wybór zaproszeń – czym się kierować?

maj 5 2020

Nadszedł czas, aby wybrać zaproszenia ślubne. Wydawałoby się, że to proste i przyjemne zadanie, kolejne do „odhaczenia” na naszej liście zadań ślubnych. Jednak mimo, że rynek proponuje nam ogromną ofertę produktową, w niejednej głowie Pary Młodej pojawiają się dylematy. Już tylko nieliczne Pary wychodzą z dawniej dość popularnego założenia, że to tylko zaproszenia, do których nie należy przywiązywać większej wagi. Większość wie, że nic bardziej mylnego. Tak, jak miłość tkwi w małych szczegółach, tak w zaproszeniach może być podobnie. Papeteria może uchylić rąbka tajemnicy naszym gościom, czego mogą się spodziewać na naszym weselu. Czym zatem należy się kierować wybierając zaproszenia, aby wybór był trafny i cieszył oko nie tylko nasze ale i naszych gości?

Styl

Przygotowując się do wesela wybierzmy styl, jaki będzie dominować, który jest nam najbliższy. Przełóżmy to również w zaproszeniach. Nie popełniajmy błędu i nie decydujmy się na zaproszenia w stylu glamour jeżeli wesele mamy w stylu boho. Niech wszystko będzie spójne ze sobą. Dobrze, jeżeli ewentualny element przewodni pojawia się również już zaproszeniu.  

Treść

Niezwykle ważne jest to, aby informacje jakie chcemy przekazać naszym gościom były czytelne i przejrzyste. Zbyt wyszukana czcionka, bogata grafika, mogą powodować, że przekaz będzie niezrozumiały. A przecież chcemy, aby wszyscy goście zjawili się tego samego dnia o tej samej godzinie 🙂 Wybierając zaproszenia zwróćmy również uwagę na treść pod kątem jej ilości. Jeżeli treść ma być rozbudowana, to poszukajmy zaproszeń, które to pomieszczą. Nie próbujmy „wcisnąć” obszernego tekstu w małe pole tekstowe.

Kolorystyka

Dobrze jest wybrać kolor przewodni wesela i powielać go w różnych detalach, również w zaproszeniach. Każdego roku Instytut Amerykański Pantone ogłasza kolor roku, dotyczy on również branży ślubnej. Możemy się na niego zdecydować chcąc być w trendach ale również możemy pozostać wiernym swojej ulubionej kolorystyce. Wybierając wzór zaproszenia upewnijmy się, że może on być wykonany w naszej kolorystyce. Zwykle w pracowniach papeteryjnych nie ma z tym problemu bo zaproszenia wykonywane są na zamówienie, ale warto to sprawdzić.  

Niestandardowa wielkość

Wybierając zaproszenia pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na ich rozmiar. Jeżeli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów rozesłania zaproszeń, starajmy się zachować standardowe rozmiary. Z pewnością w jakiejś części zdecydujemy się wysyłać zaproszenia gościom drogą tradycyjną, więc rozmiar ma tu znaczenie. Ale nie tylko! Ważna jest też forma – zaproszenia w formie pudełek, rulonów itp… sprawią nam znacznie więcej trudności niż te płaskie. 

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”false” extended_padding=”true” background_color=”#e5e1e1″ background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ class=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

Termin wykonawczy

Unikajmy sytuacji, kiedy goście dostają zaproszenia na ostatnią chwilę. Odpowiedni moment na to, aby pomyśleć o zaproszeniach to 6-9 miesięcy przed ślubem. Jest to wystarczający czas nie tylko dla Pary Młodej, aby zdecydować o swoim wymarzonym wzorze i następnie dopracować najmniejsze detale, ale również dla firmy, która przygotuje nasz projekt i później go wykona. Warto zanim podejmiemy decyzje, poprosić o próbki. Jeśli z pierwszym wykonawcą nie uda nam się trafić na wymarzony wzór, to mamy czas by szukać dalej. Warto też mieć jakiś margines czasu na ewentualne „doproszenie” gości jeśli zwolnią nam się miejsca. Nie odkładajmy więc tematu zaproszeń. Im wcześniej się za niego zabierzemy, tym lepiej! 

[/column]

[divider type=”1″]

[/divider]

[linkarea background_color=”accent8″ hover_color=”accent4″ href=”https://wypozyczalnia-dekoracji.pl/quiz-znajdz-swoj-slubny-styl-w-dekoracjach/” target=”_self” icon=”bubble-link” icon_color=”accent6″ icon_size=”32″ image=””]

Nie znasz jeszcze swojego stylu? Rozwiąż quiz!

[/linkarea]

Zaproszenia ślubne

Latest Articles

Najnowsze wzory

Poznaj piękno ręcznie robionych zaproszeń

Gwarancja najwyższej jakości oraz precyzji wykonania

Złocenia
Koperty

The coolest Wedding Florist for your special day !

Our Contacts

ADDRESS

1080 Brickell Ave - Miami

United States of America

EMAIL

info@wedding.com

PHONE

Sarah +1 473 483 384

Jane +1 395 393 595

Follow us

Request a Quote

Find out first how much you can go to spend and ask us for more information on our contact page.

Contact Us

Let's Get in Touch

[contact-form-7 id="9"]